ZDJĘCIA ZWIERZĄT
  Psy
  Koty
  Króliczki
  Papużki
  Żółwie
  Chomiki
  Świnki morskie
  Terrarium
  Rybki i akwarium
  Inne ptaki
  Inne gryzonie
  Inne zwierzęta

  TAPETY
  Tapetki GSM
  Tapety na pulpit

  POLECANE

  INNE
  Literatura
  Linki do innych stron
  Zasady dodawania linków
  Zasady dodawania zdjęć
  Strony hodowców

  REKLAMA
  Poniżej zamieszczony został wykaz literatury dostępny w księgarni internetowej. Każdy
  znajdzie ciekawą książkę dla siebie. W przypadku gdyby dana książka była niedostępna
  spróbujcie wpisać pierwszą frazę tytułu do wyszukiwarki książek z prawej strony ekranu.
  Klikając na tytuł książki, który pisany jest czerwoną trzcionką przejdziesz bezpośrednio
  do danej pozycji w księgarni.

  PSY
Okiem psa - Fisher John
Ta z humorem napisana książka jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym poradnikiem psychologii psa.Autor omawia w niej błędy wychowawcze powszechnie popełniane przez właścicieli psów, oraz radzi, jak ich unikać.

Podaj łapę poradnik miłośnika psa - Tkaczyk Anna
Ta książeczka w prosty sposób odpowiada na najczęściej zadawane pytania właścicieli psów. Warto też zerknąć na dowcipy o naszych ulubieńcach oraz sprawdzić, czy to przypadkiem nie dziś należałoby kupić kajiś smakołyk z okazji imienin pupilka.

Proste domowe sposoby na psie i kocie przypadłości - Matthew Hoffman
Wysokiej klasy specjaliści dzielą się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiadając zwięźle na pytania dotyczące zdrowia, m.in. : co robić, gdy kot ma grypę, jak postępować w przypadku cukrzycy, jak leczyć biegunkę, jak działać w przypadku dyskopatii i dysplazji biodra, jak poradzić sobie z psim zapachem, jak bezboleśnie usunąć kołtuny.

Wychowanie psa - Schlegl-Kofler Katharina
Poradnik zawiera informacje dotyczące wyboru rasy psa, w zależności od usposobienia właściciela. Omawia etapy rozwoju pupila i zagadnienia związane z jego adaptacją w nowym otoczeniu. Radzi, jak uczyć psa poszczególnych komend i kształtować jego charakter.

Pod jednym dachem z psem - Redlicka Anna
Jest to poradnik dla obecnych i przyszłych miłośników psów, a zarazem fascynująca i dowcipna opowieść o relacjach człowieka z psem i psa z człowiekiem. O przyjaźni, płynącej z niej radości i wielkiej odpowiedzialności za bezgranicznie nam oddanego psa.

Moje hobby. Pies - Kluckhohn Heide-Lore
Jeśli jesteś miłośnikiem psów, to postaraj się o tę książkę. W niej możesz namalować lub wkleić podobiznę ukochanego psa, wpisać jego imię, wypełnić jego dzienniczek i jeszcze dużo więcej innych rzeczy.Oprócz tego dowiesz się:- jakie są rasy psów- co psy jedzą- co psy lubią, a czego nie lubią- ciekawostek o psach mądrych i sławnych.

Pies - Pierre Rousselet-Blanc
Encyklopedia, a jednocześnie kompendium wiedzy praktycznej. Zawiera zbiór ogólnych informacji na temat rozmaitych ras psów oraz szczegółowych wskazówek niezbędnych każdemu hodowcy pragnącemu lepiej poznać i zrozumieć swojego psa.

Poradnik dla posiadaczy psów - David Thomas, Winkler Brigitte
Autor z wielkim uczuciem przedstawia problemy właścicieli psów, wykorzystując najnowsze osiągnięcia nauki z dziedziny medycyny weterynaryjnej i psychologii zwierząt. Odpowiada w swej książce na setki pytań, część z nich, niejednokrotnie, nawet nie przychodzi nam do głowy- dlatego warto się zapoznać z interesującymi i bardzo potrzebnymi wyjaśnieniami. Przyjemność czytania tej książki pogłębiają dowcipne rysunki.

Po obu końcach smyczy - Mrzewińska Zofia
Jak pies widzi świat?- jakiego wybrać psa- wybór szczeniaka- najważniejsze tygodnie- zachowanie czystości- obroża, smycz, kaganiec- podstawy aportowania

Urlop z psem - Claudia Ludwig
W książce wskazano najważniejsze zagadnienia dotyczące wyjazdów wakacyjnych ze zwierzętami. Zawiera szczegółowy poradnik praktyczny, opis pierwszej pomocy, dodatek dla dzieci: wszystko, co powinieneś wiedziećo swoim psie.

Psy i szczenięta - Edney Andrew
Książka jest pomocniczą lekturą zarówno dla posiadaczy psów, jak i dla osób, które chcą psa kupić. Zawiera informacje o psach i daje odpowiedzi na podstawowe pytania:jakiego psa kupić, czym go karmić, jak się nim opiekować w czasie choroby i na starość, co zrobić, jeśli ulegnie wypadkowi, jak odebrać poród, czy można samemu wychować osierocone szczenięta, kiedy i na co je szczepić, jak ułozyć psa i jak dzięki zwierzętom wychowywać własne dziecko.

Sam wychowasz swego psa - Bogusław Górny, Zofia Mrzewińska
Nowy sposób szkolenia, wzmacnający więzi przyjaźni, bez kolczatki i bez krzyku, zajmujący, skuteczny i łatwy, opisany krok po kroku.

Szczenię Opieka i wychowanie - Holmes John i Mary
Przeczytaj i poznaj: wybór szczeniaka, opieka, zdrowie szczeniaka, zrozumieć swojego psa, tresura.

Zabawy z psem - Petra Durst-Carola Kusch
Psy uwielbiają zabawę. Wspólne szaleństwa sprawiają jednak radość również człowiekowi i wzmacniają więź łączącą go z czworonożnym przyjacielem. W tej książce znajdziecie 60 pomysłów na zabawy w domu i na dworze, a dzięki dokładnym opisom łatwo obrócicie je w czyn. Wielkość, wiek i kondycja nie mają tu znaczenia - każdy pies i każdy człowiek znajdzie coś dla siebie.

Sam szkolę psa - Leonard Wach, Artur Wach
Książka przeznaczona dla wszystkich miłośników psów. Dla mniej zaawansowanych przydatnym będzie rozdział szkolenia wstępnego, dla bardziej zaawansowanych - rozdział szkolenia użytkowego. Końcowa część książki poświęcona jest zagadnieniu usuwania niepożądanych nawyków u psów. Poradnik z pewnością spełni oczekiwania tych czytelników, którzy konsekwentnie będą realizować zawarty w niej materiał.

Pies rodzinny. Opieka i wychowanie - McGovern Brian
Każdy, kto chciałby wiedzieć, jak wychować psa rodzinnego, powinien sięgnąć po tę niewielką, lecz bogatą w pożyteczne rady i atrakcyjne ilustracje książeczkę.

Psy Zwierzęta w domu - Schlegl - Kofler Katharina, Wegler Monika
Zanim pies pojawi się w domu: jaki pies pasuje do ciebie i na co musisz zwrócić uwagę przy wyborze, zdrowe odżywianie i odpowiednia pielęgnacja, rozwiązywanie problemów: co robić, gdy pies sprawia kłopoty, odpowiedzi dotyczące hodowli psów z punktu widzenia prawa.

Encyklopedia psów - Esther J.J. Verhoef-Verhallen
Źródło wszechstronnych i wyczerpujących porad dla miłośników psów, którzy znajdą w niej odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące tych zwierząt: od rodowodu do najlepszych metod hodowli, tresury, rozmnażania, karmienia, rozpoznawania i leczenia chorób.

Pies. 10-tygodniowy kurs szkolenia - Stella Smyth, Sally Bergh-Roose
Przewodnik szkolenia psów powstał jako efekt doświadzceń zdobytych na wielu dziesięciotygodniowych kursach szkolenia i ułatwia budowanie zaufania między psem a szkolącą go osobą. Dzięki doskonałym fotografiom czytelnik może krok op kroku zapoznać się z kolejnymi etapami szkolenia.

Choroby psów - Rolf Spangenberg
Gdy nasz przyjaciel zachoruje, aby mu pomóc nie wystarczy tylko troskliwa pielęgnacja. Pamiętajmy, że największy sukces w leczeniu można odnieść jedynie wtedy, gdy choroba zostanie odpowiednio wcześnie zdiagnozowana. W tym celu musimy poznać symptomy chorób, ich przebieg i grożące powikłania.

Psy - Yann Arthus-Bertrand
Autor prezentuje całą galerię portretów wszystkich ras psów hodowanych obecnie we Francji. Niektóre psy fotografowane były z właścicielami, a uzupełnieniem zabawnych i wzruszających zdjęć są zwięzłe noty informacyjne i historyjki z ich życia opracowane przez Francuskie Stowarzyszenie Kynologiczne. To prawdziwa kieszonkowa skarbnica wiedzy o psach.

Twój pies dla opornych - Spadafori Gina
Książka "Twój pies" będzie dla ciebie doskonałym przewodnikiem, za pomocą którego bezbłędnie wybierzesz, kupisz i wychowasz psa - takiego, który najlepiej do Ciebie pasuje! Znajdziesz tam różne "za i przeciw", "wolno i nie wolno" oraz mnóstwo innych przykazań i wskazówek, które każdy właściciel psa powinien traktować równie poważnie jak prawdy objawione.

Mój pies świadczy o mnie - Brian Kilcommons, Sarah Wilson
Książka zawiera bardzo przydatne wiadomości o psie, funkcjonowaniu jego organizmu, o rozmnażaniu. Radzi, jak wybrać szczeniaka, dobrze go wychować i wyszkolić, jak zdrowo karmić psa, chronić przed chorobą, podawać leki, udzielać pierwszej pomocy, dbać, by zawsze był zdrowy, a właściciel w pełni usatysfakcjonowany z jego posiadania.

Psy - Eter Teichmann
Książka będzie wspaniałą lekturą dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś ciekawego i ważnego o historii psów, pochodzeniu psich ras i ich pracy jako psów pościgowych, myśliwskich, pasterskich, policyjnych, przewodników niewidomych, a także o roli, jaką spełnia pies domowy.

Szczenięta - Heidi Rogner
Czy z naszego szczenięcia wyrośnie prawdziwy przyjaciel - zależy w dużej mierze od nas samych. Czas zabaw z psem, to jednocześnie okres jego wychowywania, w którym pomagamy naszemu czworonogowi opanować odpowiednie reakcje i pożądane zachowania.

Do nogi! Siad! Leżeć! - Heidi Rogner
Gdy pies jest nieposłuszny, winny jest zawsze właściciel. Warunkiem harmonijnego współżycia jest konsekwencja w wychowywaniu psa. Najczęstszą przyczyną niewłaściwych zachowań psów są problemy w znalezieniu wspólnego języka między psem a człowiekiem.

Gdy mój pies jest chory - Fogle Bruce
Omówione zagadnienia: jak rozpoznać niepokojące objawy, jak udzielić pierwszej pomocy, jak postępować w przypadku różnych dolegliwości.

Jak oduczyć psa złych nawyków - Collin Tennant
Nauka posłuszeństwa i zdobywania zaufanie czworonożnego pupila poprzez zrozumienie psiego sposobu myślenia i zachowania. Książka bogato ilustrowana.

Nowoczesne szkolenie psów tropiących - Górny Bogusław
Metody szkoleniowe opisane w tym podręczniku zostały opracowane dla psów tropiących przygotowywanych do pracy w ratownictwie, ale każdy właściciel psa, niekoniecznie ratowniczego, znajdzie tu interesujące wiadomości, pomocne zarówno w podstawowym, jak i w zaawansowanym szkoleniu.

Mój Pies. Wychowanie i szkolenie użytkowo-obronne - Antoni Brzezicha
Książka stanie się pomocą w pracy treserów i instruktorów szkolenia psów, a także zachęci miłośników do systematycznego uprawiania sportu kynologicznego.

Psy rasowe. 235 ras - Joan Palmer
Bogato ilustrowany przegląd 235 ras w podziale na grupy. Obszerny opis dziejów psów, powstawanie owych ras, dokładne wyjaśnienie specjalistycznej terminologii, przy każdej rasie kraj pochodzenia, cechy charakterystyczne, porady pielęgnacyjne.

Podręcznik przetrwania dla właścicieli psów - Martin Baxendale
Jeśli kochacie swoje psy do szaleństwa, ale od czasu do czasu ogarnia was nieprzeparta chęć by kopnąć złośliwego kundla w zadek, potrzebujecie niniejszego Podręcznika przetrwania. To książka, o której od dawna marzyli udręczeni posiadacze psów.

Pies w twoim domu. Wychowanie, żywienie, leczenie - Alexander Byrd
Książka zawiera bardzo przydatne wiadomości o psie, funkcjonowaniu jego organizmu, o rozmnażaniu. Radzi, jak wybrać szczeniaka, dobrze go wychować i wyszkolić, jak zdrowo karmić psa, chronić przed chorobą, podawać leki, udzielać pierwszej pomocy, dbać, by zawsze był zdrowy, a właściciel w pełni usatysfakcjonowany z jego posiadania.

Psy zaprzęgowe - Gorazdowski Marcin Jan
Omówione tematy : historia zaprzęgów, rasy psów zaprzęgowych, warunki utrzymania, nauka i trening, zawody i sprzęt, wzorce ras FCI, regulamin zawodów, organizacje.

Encyklopedia psów rasowych - Raber Hans
Autor prześledził pełną zmian historię psów rasowych, przestudiował stare źródła i zasięgnął informacji u fachowców. Bardzo szczegółowo i z wielką znajomością rzeczy opisał pochodzenie psów, pierwotny sposób ich użytkowania, rozwój hodowli oraz sytuację obecną. Całościowy obraz uzupełnia olbrzymia liczba historycznych i współczesnych ilustracji. Tom II zawiera opisy ras uznanych oraz nie uznanych przez FCI i obejmuje : teriery, psy gończe, legawce i płochacze, retrievery, psy wodne, charty.

Szkolenie psa - Joan Palmer
Przystępny, bogato ilustrowany poradnik, w którym miłośnicy psów znajdą informacje o wyborze rasy odpowiedniej do zadań, jakie pies ma spełniać, o cechach, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie psa a także o elementach wychowania i tresury. Są tu również informacje o zabiegach i tym wszystkim, co pomoże przygotować psa do wystaw i konkursów.

Przygotuj psa na wystawę - Janice Gardner
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wybiera się zwycięzców na wystawach psów? Co właściwie decyduje, że spośród dwóch psów, które na pierwszy rzut oka wydają się być jednakowo piękne, wygrywa właśnie ten pierwszy, a nie ten drugi? Bez względu na to, czy zajmujesz się na serio wystawianiem psów, czy też chcesz tylko pokazać ulubionego towarzysza swojej rodziny na lokalnej wystawie psów rasowych, warto, abyś wiedział, jak dokonuje się oceny. Chcemy Ci w tym pomóc. ˇ Nauczysz się, jak ocenia się poszczególne elementy budowy i wyglądu psa - na ponad 800 przykładach ˇ Przeczytasz, jakie są cechy charakterystyczne, temperament i rozmiary poszczególnych ras ˇ Każdą z opisanych ras zobaczysz na barwnej, fachowo wykonanej i reprodukowanej fotografii ˇ Dowiesz się o różnicach, jakie występują we wzorcach poszczególnych ras w różnych organizacjach kynologicznych.

Mój pies championem - Adam Janowski
Książka pokazuje jak przygotować swojego ulubieńca do wystawy psów rasowych.

Psim zdaniem - Mrzewińska Zofia
W tej samej serii : Boksery, Buldogi angielskie, francuskie, Chart polski, Doberman, Mój pies championem, Nowofunland, Ogar polski gończy polski, Owczarek niemiecki, Pekińczyk, Polski owczarek nizinny, Rottweiler, Sznaucery, Husky i inne, Żółw ozdobny, Zeberki i mewki, Chomik syryjski, Kozy i kózki, Ryżowce, Rozelle i świergotki.

Mój szczeniak - Sarah Whitehead
Ta książka przeznaczona dla dzieci w wieku 9-12 lat może nauczyć dziecko bardzo wiele o potrzebach pieska, jego organizmie, psychice i możliwościach nauki. Zawiera wiele praktycznych porad, szczegółowo opisanych ćwiczeń i piękne ilustracje.

Tresura psa. Wychowanie psa przyjemne z pożytecznym - Leyen Katharina
Wychowanie psa ułatwi wspólne życie z nim na co dzień. Wszystko czego potrzebujesz, by dobrze wychować psa, to konsekwencja i codzienny krótki trening. Autorka pokazuje, jak wygląda to w praktyce - krok po kroku, w formie zabawy i z dużą dozą humoru.

Psy rasowe - Elżbieta Pawilno-Pacewicz
Książka prezentuje sylwetki psów rasowych - fotografie, pochodzenie, cechy charakterystyczne, charakter i sposób ich utrzymania.

Każdy pies to potrafi. Sport z psem - Joel Herreros
Książka pomoże wybrać najodpowiedniejszy rodzaj sportu dostosowany do rasy, ilości wolnego czasu i budżetu właściciela. Mówi także o porozumiewaniu się człowieka z psem w sporcie, przygotowaniu fizycznym do zawodów oraz higienie i żywieniu psa sportowego.

Podaj łapę. Jak wyszkolić mądrego psa - Angela Wegmann
Z książki dowiesz się jak w łatwy sposób nauczyć psa pokonywania przeszkód, przynoszenia przedmiotów, poruszania się przy nodze, łapania ringo i wspólnego uprawiania sportu.

Jamniki gładkowłose szorstkowłose, długowłose - Kettendorfer Horst
Charakterystyka rasy.- Wskazówki dotyczace prawidłowego utrzymania, pielęgnacji i wychowania.- Praktyczne informacje zestawione w tabelach, wykazach, harmonogramach.- Propozycje zabawy i sportu z jamnikiem.

Jamnik - Marianne Wein-Gysae
Jamnik jest inteligentny, odważny i wesoły - takie cechy sprawiają, że łatwo go polubić. Sprawdza się nie tylko jako pies domowy. Równie dobrze czuje się na polowaniach.

Psy w typie bulla i mastifa - Daniel Capricorn
Przewodnik po rasach psów, kolorowe fotografie, charaktrystyka i historia ras.

Pitbull-Amstaff. Wściekła bestia czy fenomen psiego gatunku - Daniel Capricorn
Z pewnością z żadną inną rasą psów na świecie nie wiąże się tyle nieporozumień, mitów i legend co z pitbullem. Nie ma takiej drugiej rasy, która byłaby tak oczerniana, a jednocześnie tak niezrozumiana. Będąc współcześnie jednym z najpopularniejszych psów na świecie, a otaczanym przez aurę grozy i kojarzonym nierozerwalnie z psami walki, pozostaje zwierzęciem, o którym (szczególnie w Polsce) tak naprawdę nic albo przynajmniej niewiele wiadomo. Książka ta jest próba obalenia wszystkich narosłych przez lata mitów i ukazania tego cudownego psa takim jakim jest.

Saga o dziewięciu buldogach - Daniel Capricorn
Autor opisuje w szczegółach rasę buldoga. Mało kto wie, że opróćz buldoga angielskiego, jest jeszcze buldog francuski, amerykański, australijski i brazylijski. Jest to pierwsza tego typu pozycja książkowa w światowej literaturze i autor ma nadzieję, iż przyczyni się ona do spopularyzowania tych wspaniałych psów.

West highland white terrier - Heidi Rogner
Popularny na całym świecie westie, to wyjątkowo uroczy i wesoły trzpiot. Ma jednak niezwykle silną osobowość i na pewno będzie próbował nami rządzić. Unikniemy tego dzięki konsekwentnemu wychowaniu małego łobuziaka. W książce wskazano, na co należy zwracać uwagę, aby każdy dzień spędzony z czworonogiem był udany.

Yorkshire terrier - Biała - Gaus Karin
Ten poradnik napisany został przez hodowczynię Niemieckiego Związku Hodowców Małych Psów( autorka). Problemy autorka wyjaśnia w sposób kompetentny i nawiązujący do rozwiązań praktycznych.Odpowiada na pytania:- na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze szczenięcia?- jak należy utrzymywać i doglądać yorka, zgodnie z jego naturalnymi potrzebami?- jak postępować, gdy pies zachoruje?- jak wychowuje się yorka?- na czym polega jego prawidłowe żywienie?

Yorkshire terrier - Karin Biala-Gaub
Ta mała energiczna kulka na czterech łapach zalicza się do najbardziej ulubionych ras terierów. Jego wizerunek jako małego pieska-przytulanki nie jest do końca prawdziwy. Pierwotnie yorkie był hodowany, aby polować na szczury - była to praca, która wymagała dużej odwagi. Nawet jeśli teraz wesoła fotrzana kuleczka nie jest juz wykorzystywana do ścigania gryzoni, męstwo, które towarzyszyło jej podczas polowań, nadal w niej zostało.

Owczarek niemiecki - Kamprad Eberhard
Co należy wiedzieć o owczarku niemieckim.- Prawidłowe utrzymanie, pielęgnacja i wychowanie.- Wskazówki praktyczne: tabele, zestawienia, wykaz zabiegów pielęgnacyjnych.- Zabawy i różne sporty uprawiane z psem.

Owczarek niemiecki. Opieka i wychowanie - Willis Malcolm
Zapoznaj się z zagadnieniami: wybór szczeniaka, tresura podstawowa, aktywność i żywienie, podstawy hodowli, opieka zdrowotna.

Owczarek niemiecki - Reiner Voltz
Czy to jako niezawodny stróż, czy jako wierny towarzysz, prawie żaden pies nie cieszy się taką popularnością jak owczarek niemiecki. Powodów jest wiele: jego żywiołowość, inteligencja oraz pożyteczność w wielu dziedzinach.

Bokser - Dolindo - Dolindowska Elżbieta
Omówione zagadnienia: historia rasy, nowy członek rodziny, bokser w jesieni życia, wzorzec, pies w prawie.

Bokser - Ursula Kruger
Bokser cechuje się zarówno tolerancją, łagodnym usposobieniem, jak i temperamentem oraz pewnością siebie. Kocha swoją rodzinę i dzielnie jej broni. Aby współżycie z nim było udane, należy go konsekwentnie wychowywać.

Golden retriever - Rauth-Widmann Brigitte
Charakterystyka rasy.- Warunki życia, pielęgnacja, wychowanie.- Dodatek specjalny: tabela komend, plan wychowania, dowód tożsamości.- Zabawa i sport z golden retrieverem.

Golden retriever - Peter Wolffen
Pokojowy charakter, duża zdolność dopasowania się, chęć uczenia się i piękno wyróżniają golden retrivera. Należy on do najbardziej ulubionych ras i jest idealnym psem rodzinnym. Oprócz długich spacerów uwielbia wycieczki nad wodę i kąpiele.

Labrador retriever - Ursula Birr
Labradory oczarowują swoim łagodnym spojrzeniem i ujmującą osobowością. Odpowiednio chowane są idealnymi psami rodzinnymi, znoszącymi dobrze nawet nasze gorsze dni. Najważniejsze, żeby były traktowane jak pełnoprawni członkowie rodziny.

Collie długo i krótkowłose - Kramer Eva-Maria
Czego powinien nauczyć się szczeniak?- nauka bez przymusu- szkolenie krok po kroku- zapobieganie problemom.

Rottweiler. Przyjaciel i obrońca - Borzymowski Jan
Autor polemizuje w tej książce z rozpowszechnioną przez media opinią o rottweilerach jako psach z natury agresywnych. Uważa, że są przyjazne i zgodne, posłuszne i pojętne, lubią dzieci, ale muszą być odpowiednio prowadzone i wychowywane, by nie sprawiać kłopotów. Każdy więc, kto chce cieszyć się i mieć pożytek z posiadania rottweilera, powinien tę książkę przeczytać.

Nowofundland - Małgorzata Nowak
Pierwsza polska ksiażka o nowofundlandach. Autorka umieściła tu informacje na temat historii, pielęgnacji i wyglądu tej rasy. Tekst uzupełniają rysunki i fotografie.

  KOTY
Poradnik hodowcy kotów
Książka ta powinna znależć się w bibliotece każdego hodowcy kotów.Pomoże ono mu tak dobrać partnera dla swej kotki(lub partnerkę dla kocura),by otrzymane kocięta były właśnie takie,jakich oczekuje.Dokładnie objaśniono tutaj mechanizm dziedziczenia barw i struktury okrywy włosowej oraz pewnych cech budowy ciała,w tym tych,które wiążą się z częściej spotykanymi wadami dziedziczenia.Czytelnik znajdzie tu również cenne praktyczne wskazówki na temat doboru zwierząt do kojarzeń i przewidywania cech ich przyszłego potomstwa.

Kot doskonały
Chcę Ci pomóc zbudować taką relację z Twoim kotem by był on silny psychicznie i jednocześnie szczęśliwy. Nie będzie Cię to kosztowało ani dużo czasu, ani pieniędzy. Posiadanie takiego kota nie jest kłopotliwe o ile wiesz jak postępować.

Koty. Zwierzęta w domu
Zanim kot pojawi się w domu: jaki kot pasuje do ciebie i na co musisz zwrócić uwagę przy wyborze, zdrowe odżywianie i odpowiednia pielęgnacja, rozwiązywanie problemów: co robić, gdy kot sprawia kłopoty, odpowiedzi dotyczące hodowli kotów z punktu widzenia prawa.

Koty i kotki
Zuzanna Stromenger rozważa i ocena poglądy wielu znanych autorów na kocią osobowość, a także przedstawia wyniki oberwacji losów różnych kotów żyjących na naszych posesjach i w domach. Jest to poradnik dla opiekunów i sympatyków kotów. Pisany barwym, zrozumiałym językiem koryguje liczne zestarzałe oraz szkodliwe mniemania o kotach i stanowi kopalnię rzetelnych informacji.

Utrzymanie i pielęgnacja kota
Ta książka dostarczy informacji o wszystkim, na co trzeba zwrócić uwagę kupując kota. Jak należy urządzić mieszkanie, żeby mu było w nim dobrze oraz jak należy zdobyć jego zaufanie, jak należy pielęgnować jego futerko i jak go zdrowo żywić. Na co należy zwrócić uwagę podróżując z nim, jak ustrzec przed chorobami. Autorka udziela również cennych rad dotyczących hodowli i wystaw.

Rasy kotów
Książka przeznaczona jest dla wszystkich przyjaciół kotów. Jest ona ciekawym i zawierającym wiele informacji poradnikiem przydatnym zarówno dla zainteresowanego kotami nowicjusza, jak i dla fachowca oraz doświadczonego hodowcy. Podstawowe wiadomości na temat powstawania ras i typów budowy ciała kotów rasowych, szczegółowe opisy poszczególnych ras oraz przedstawienie nowoczesnych metod ich hodowli dają czytelnikowi niezbędną wiedzę. Książkę zamykają wskazówki z dziedziny wystawiennictwa, informacje z zakresu anatomii oraz ważniejszych chorób kotów.

Kocięta. Opieka i wychowanie
Dowiesz się wszystkiego o tym, jak: wybrać kotka, przygotować dom na jego przybycie, zrozumieć jego zachowania, pielęgnować pupila, zadbać o jego zdrowie.

Koty i kocięta
Wszystko o hodowli, pielęgnowaniu, leczeniu i rasach kotów.

Proste domowe sposoby na psie i kocie przypadłości
Wysokiej klasy specjaliści dzielą się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiadając zwięźle na pytania dotyczące zdrowia, m.in. : co robić, gdy kot ma grypę, jak postępować w przypadku cukrzycy, jak leczyć biegunkę, jak działać w przypadku dyskopatii i dysplazji biodra, jak poradzić sobie z psim zapachem, jak bezboleśnie usunąć kołtuny.

Choroby kotów
Jeśli jesteśmy prawdziwymi miłośnikami kotów, powinniśmy uczynić wszystko, aby nasze zwierzątko czuło się dobrze. W tym celu powinniśmy poznać symptomy i przebieg najważniejszych chorób, aby zareagować w odpowiednim momencie.

Kot w rodzinie
Każdy kot jest osobowością z wyraźnym poczuciem własnej wartości. Człowiek musi zaakceptować jego samodzielność, jeśli chce, żeby kot czuł się dobrze w ludzkim towarzystwie.

Koty
Autor, miłośnik zwierząt i światowej sławy fotograf, przedstawia galerię portretów kotów, które sfotografował same lub z właścicielami. Dokładne opisy każdej rasy układają się w historię tego zwierzęcia, przeplataną mitami, jakie mu towarzyszyły. W tym albumie małego formatu zawarta jest cała wiedza o kotach.

Gdy mój kot jest chory
Ilustrowany poradnik dla właścicieli kotów informujący jak rozpoznać niepokojące objawy, jak udzielić pierwszej pomocy i jak postępować w przypadku różnych dolegliwości.

Kici, kici. Poradnik dla miłośnikow kotów
Każdy kot bardzo wiele potrafi przekazać swym zachowaniem, ruchami ciała, błyskiem w oku i codzienną porcją pieszczot. Pytania i odpowiedzi zawarte w tym poradniku z pewnością pozwolą troskliwym właścicielom słyszeć od ich ulubieńców częste i szczere mrmrmr...

Koty domowe
Książka odpowiada na pytania: Skąd się wzięły rasy kotów? Czy zdecydować się na kocięta? Jak przygotować kota do wystawy? Omawia najpopularniejsze rasy kotów długowłosych i krótkowłosych, najczęstsze choroby i sposoby zapobiegania im oraz opiekę nad ciężarną kotką i jej potomstwem.

Koty. Encyklopedia hodowcy. Poradnik
Książka przedstawia historię kotów, ich miejsce w świecie zwierząt oraz kocią anatomię i opis zachowań. Czytelnicy znajdą tu też praktyczne informacje związane z wyborem kota, przygotowaniem domu na jego przybycie, wychowaniem, karmieniem i pielęgnacją pupila.

Podróże z moją kotką
Książka neguje mity niesłusznie rozpowszechniane przez ludzi, którzy nie znają prawdziwej natury kotów, posądzając je o złośliwość, fałsz i niewierność. Oni nie twierdzą, że koty to najsympatyczniejsze stworzenia, tylko że z ... charakterem.

Twój kot dla opornych
W książce znajdziesz wskazówki ekspertów, porady techniczne i sugestie dotyczące wyboru kota, który będzie pasował do Twojego stylu życia. Dzięki niej zrozumiesz jego zwyczaje i przywary i nauczysz się o niego troszczyć.Z książki dowiesz się, jak:- wybrać najlepszego kociaka towarzysza ze schroniska, od hodowcy lub z innego źródła- zwalczyć złe zachowania, takie jak: drapanie , znaczenie terenu moczem i załatwianie się poza kuwetą- rozpoznać najczęściej występujące kocie choroby i wybrać odpowiedniego weterynarza- porozumiewać się z kotem i właściwie odczytywać jego mowę ciała .

Co dolega mojemu kotu. Rozpoznawanie, leczenie, zapobieganie chorobom.
Kiedy twój kot, dotychczas wesoły i żywy, traci apetyt i chęć do zabawy, zanim pójdziesz do lekarza sięgnij po książkę pt. "Co dolega mojemu kotu?". Jest to poradnik niezbędny dla każdego właściciela kota. Znajdują się w nim :- rady dotyczące zapobiegania chorobom kota- kiedy zdecydować o konieczności wizyty u lekarza weterynarii- podstawowe wiadomości z zakresu medycyny weterynaryjnej- udzielanie pierwszej pomocy- stosowanie środków leczniczych w lekkich przypadkach choroby.


  KONIE
Nauka jazdy konnej
Jeździectwo jest pięknym sportem i może być uznane nawet za sztukę, na której wyżyny każdy chciałby się wznieść. Dostąpić tego może jednak tylko ten, kto z całym zrozumieniem wniknie w psychikę konia i kto nie siłą, ale wyczuciem osiągnie z nim porozumienie... Wilhelm Museler

Dlaczego koń rży. O czym mówi nam zachowanie konia
Co wyrażają ruchy uszu konia? A ogona, tułowia, szyi, nóg? Jak konie okazują sobie uczucia? Jak wyglądają końskie zaloty? Dlaczego konie w ogóle chcą się ścigać? Odpowiedzi na te i inne - równie interesujące - pytania można znaleźć w tej, napisanej ze znawstwem i poczuciem humoru książce.

Nauka konnej jazdy w weekend
Dokładne ilustracje prezentują prawidłową postawę jeźdżca wsiodle oraz podstawowe ćwiczenia przygotowawcze. Zwracają także szczególną uwagę na szczególne trudne elementy, tłumaczac, jak sobie z nimi poradzić.Nauczysz się także jak postępowac z koniem i opiekowac się nim.

Konie i kuce
Brak opisu

Chcę mieć własnego konia
Autorka od kilkunastu lat jest instruktorem jazdy konnej oraz licencjonowanym hipoterapeutą. Barbara Szymczak prowadzi zajęcia w klubach w Warszawie i okolicy, zajmując się zarówno szkoleniem jeźdźców, jak i koni.

Chcę dobrze jeździć konno. Trochę inny poradnik jeździecki
Omówione tematy : Po co w ogóle uczyć się jeździć konno, Wybór ośrodka jeździeckiego i instruktora, Wybór konia i sprzętu, W stajni, Na ujeżdżalni, W terenie.

Konie - Leksykon przyrody
W obecnych czasach nie można mówić o rozkwicie hodowli konia. Zginęły bez śladu zaprzęgi ciężkich koni pociągowych, coraz rzadsze są ostatnie z koni zaprzęgowych, także rolnicy nie używają już koni. W naszych czasach w większości krajów koń używany jest do sportu i rekreacji. Na szczęście wielu ludzi uważa go jeszcze za stworzenie godne podziwu i traktuje go jak przyjaciela. Tym właśnie osobom dedykowana jest ta książka, w której znalazły się zarówno rasy ginące, jak i mistrzowie torów wyścigowych.

Koń zdrowy jak...
Czytając kolejne rozdziały książki, można się zorientować, jak trudno uchwytne i niejednoznaczne są objawy większości chorób koni. Czasami jednak wystarczy powiedzieć lekarzowi weterynarii o dwu lub trzech trafnie zaobserwowanych symptomach, by ułatwić mu diagnozę. Dlatego też wyrobienie sobie umiejętności ich spostrzegania będzie ogromną pomocą dla Czytelnika i dla jego konia, który chociaż nie występuje na pierwszym planie, jest głównym bohaterem tej książki.

Jazda konna bez stresu
W ostatnich latach jazda konna stała się sportem dość popularnym. Szkółki jeździeckie i ujeżdżalnie wyrastają jak grzyby po deszczu, ale stosowany w nich sposób nauczania jazdy nie zawsze jest wystarczający dla wytworzenia bezstresowych, swobodnych stosunków między koniem a jeźdźcem, opartych na zaufaniu. W książce tej omawiane są przyczyny tych trudności i podawane rady oraz sposoby im zapobiegania.

QUIZ. Konie
Bloczek zawiera 180 interesujących i zabawnych pytań dotyczących koni. Prawidłowe odpowiedzi znajdują się na odwrocie - wystarczy tylko przerzucić stronę. Quiz może towarzyszyć ci wszędzie: w podróży, na podwórku, na wakacjach i w szkole.

Polskie konie
Album, oprócz tego, że ma charakter popularyzatorski, przewodnikowy - poświęcony jest głównie minionemu półwieczu w polskiej hodowli koni i w polskich sportach konnych. Jakkolwiek by oceniać ten okres z dzisiejszej perspektywy, zasługuje na ocalenie od zapomnienia, a także na refleksję.

Konie i źrebięta
Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla początkujących jeźdźców, hodowców i miłośników koni. Zawiera odpowiedzi na następujące pytania : jakiego wybrać konia, jakie są etapy nauki jazdy i jaki sprzęt jest do niej niezbędny, jak zwierzę jest zbudowane i jak się nim opiekować w czasie choroby, co powinno znajdować się w stajni i inne.

Ode mnie dla Was
"Ode mnie dla Was" jest niezwykle solidnie przygotowanym kompendiumwiedzy i dorobku Monty'ego Robertsa gromadzonego przez ponad 60 lat, z myślą o tych wszystkich, których sercom bliskie są konie. Przyda się także tym, którzy oglądając w maju tego roku polski pokaz Robertsa - szukają odpowiedzi na jego fenomen sukcesów w pracy z końmi.Książka odsłania także nie znane dotychczas w Polsce metody programowania koni tj. imprintingu źrebiąt. Jest jednak również bezcennym źródłem wiedzy o koniach dla tych wszystkich, którzy majową wizytę przegapili, a chcieliby zapoznać się z teoriami Monty'ego. Bogaty materiał ilustracyjny, wyczerpujące opisy, szereg praktycznych zastosowań metod pracy Robertsa a także obszerny rozdział poświęcony odpowiedziom na najczęściej zadawane pytania powodują, że książka stanowi bezcenne źródło wiedzy przekazane przez największy w świecie koni autorytet . Jesteśmy przekonani, że jest to świetna pozycja nie tylko dla posiadaczy własnych koni, ale też dla wszystkich, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć o języku porozumiewania się z tymi zwierzętami. Bowiem najlepszym sposobem obcowania z końmi jest partnerstwo i wzajemne zrozumienie, a jak to osiągnąć dowiedzą się Państwo z tej właśnie książki.

Człowiek, który słucha koni
Autor opowiada historię swojego życia, które układa się w fabułę godną najlepszej powieści. Jest w niej dramat napiętych stosunków z ojcem, wątek przyjaźni z wielkim aktorem Jamesem Deanem, solidnego małżeństwa, katastrofalnego partnerstwa ze zwariowanymmilionerem i znajomości z królową Anglii Elżbietą II.

Poradnik dla hodowców i miłośników koni
Omówione zagadnienia: tradycje hodowlane, postępowanie z końmi i ich etologia, typy i rasy koni, budowa konia, eksport koni, pielęgnacja, rozpłód, wychów źrebiąt i młodzieży, żywienie koni, sport konny, wyścigi konne, choroby koni, szczepienia i zabiegi.

Poradnik jeździecki. Umieć obchodzić się z koniem i mocno siedzieć w siodle
W poradniku opisano:*zachowanie i mowę koni-właściwe postępowanie z końmi*nauka jazdy konnej-gdzie i na jskim koniu*wyposażenie-niezbędne dla konia i jeźdżca*podstawy jeźdżiectwa-pomoce, nauka jazdy, pierwsze skoki*radość z jazdy konnej-z koniem wterenie:najpiękniejsze gry*własny koń-koszty, opieka alternatywa*zawody jeździeckie-odznaki jeździeckie i turnieje.

Jazda konna
Książka dla wszystkich tych, którzy lubią konie i chcą się więcej o nich dowiedzieć. Jest tu mowa o zachowaniu koni, o ich charakterze, upodobaniach i antypatiach, o sposobach pielęgnacji koni. Głównym tematem jest jednak jeździectwo. Poradnik uczy stosowania najważniejszych pomocy jeździeckich i pozwala zrozumieć, jak działają one na konia. Przy okazji zapoznaje nas z różnymi stylami jeździeckimi, np. jazdą westernową, z chodami koni i wieloma innymi zagadnieniami.

Hodowla konia w zgodzie z naturą
Praktyczny ilustrowany przewodnik, który pomoże wam zaspokoić potrzeby waszego konia. W książce mnóstwo interesujących porad, stajnia widziana oczami konia, relacje człowieka z koniem, relacje między końmi, opieka nad koniem przez całe życie, wybieg i pastwisko, kiełzna, wędzidła i akcesoria, naturalne żywienie, tradycyjne i niekonwencjonalne metody leczenia.

Prawdziwy świat koni
Jaime Jackson napisał fascynującą książkę dla wszystkich jeźdzców. Autor analizuje zachowania koni, praktykę postępowania z nimi i wszystkie elementy mające wpływ na relacje konia i jeżdźca.

Jazda konna dla początkujących
Naukę jazdy konnej zaczyna się od spotkania z placem treningowym, zasadami dosiadu, rozluźnieniem mięśni konia i jeźdźca. Tu nastąpi korekta dosiadu, nauka stosowania pomocy, objaśnienie chodów konia i figur na ujeżdżalni - słowem wszystko, co niezbędne do opanowania podstaw jazdy konnej. O tym i wielu innych zagadnieniach traktuje ta książka, z humorem odnosząc się do małych i dużych problemów jeźdźców.

Rady dziadka masztalerza
Współczesny miłośnik koni znajdzie tu skomasowaną wiedzę starego masztalerza - przydatną, praktyczną i zaprawioną szczyptą wyrafinowanego humoru. Skarbnicę pomys łów, rad i niekonwencjonalnych rozwiązań dotyczących :- obchodzenia się z końmi- pielęgnowania- szkolenia- zakupu konia- zdrowia- charakteru

Czy znasz swojego konia
Czy rzeczywiście znasz swojego konia? Autorka zadaje 50 pytań, na które powinni udzielić odpowiedzi wszyscy jeźdźcy. Jest to książka dla tych osób, które usiłują wytworzyć właściwe relacje ze swym wierzchowcem lub szukają rozwiązania problemów, które pojawiają się stale, gdy zajmujemy się końmi.

Koń. Porady koniuszego
Dla jeźdźców i koni - proste i sprawdzone: środki domowe, leki, rady i sposoby, nieco przesądów, wiele ciekawostek.

Zrozumieć konia
Ta książka pomoże ci dokładnie zrozumieć twego konia, jego osobowość, reakcje czy potrzeby - w stajni i na pastwisku, w ujeżdżalni, w terenie i na zawodach. Autentyczne przykłady ze skarbnicy doświadczeń autorki łączą wydarzenia z informacją.

Czego uczą nas konie
Trzecia po "Człowieku, który słucha koni" i "Shy Boyu" książka słynnego ujeżdżacza koni z Newady, który wzbudził powszechne uznanie swoją pozbawioną przemocy metodą ujarzmiania najdzikszych mustangów. Praca z końmi nauczyła Monty?ego Robertsa bardzo wiele ? także tego, że metody postępowania ze zwierzętami dają się w pewnym stopniu przełożyć na stosunki z ludźmi. Książka obfituje w opisy spotkań z ludźmi, z których wynika zawsze coś ciekawego i pouczającego ? traktując łagodnie dzikie i przestraszone konie, Monty Roberts pokazuje nam wszystkim, że przemoc nie jest nigdy dobrym wyjściem ? ani w stosunku do zwierząt, ani do ludzi.

Pielęgnacja i podkuwanie kopyt koni
Podręcznik dla studentów wydziałów medycyny weterynaryjnej i zootechnicznych, dla lekarzy weterynarii, użytkowników koni, jak i osób zajmujących się zawodowo pielęgnacją kopyt i ich podkuwaniem.

Hucuły. Konie z gór
Album zawiera zdjęcia koni huculskich w ich naturalnym otoczeniu - w Beskidzie Niskim. Fotografie poprzedza krótki wstęp zawierający podstawowe informacje na temat tych zwierząt.

Szkoła jazdy konnej
Doskonałe wprowadzenie do wszystkich aspektów jeździectwa i opieki nad kucem i koniem. Poradnik podaje szczegółowe wskazówki, jak dbać o konia i utrzymać go w dobrej kondycji. Czytelnik znajdzie też informacje, jak przygotować kuca do pokazów i zawodów, między innymi w pony-games, próbach terenowych i ujeżdżeniu. Książka - pełna wspaniałych fotografii, zestawień i czytelnych rysunków instruktażowych wyjaśni krok po kroku jak postępować z koniem lub kucem, jak doskonalić umiejętności jeździeckie i zaprezentować kuca od najlepszej strony.

Sekrety końskiego umysłu
Sekrety końskiego umysłu" to kolejna pozycja przygotowana przez wydawnictwo Galaktyka dająca czytelnikowi umożliwiającą lepsze poznanie koni. Zrozumienie ich natury, zachowań, języka jakim porozumiewają się między sobą i z otaczającym je światem, to droga do prawdziwego koniarstwa. Nie wystarczy kupić bryczesy, toczek, palcat i firmowe siodło. Trzeba zdobywać wiedzę z różnych źródeł. Jednym z nich jest ta znakomita książka Roberta M.Millera

ABC jeździectwa
Jazda konna, a zwłaszcza w otwartym terenie, wśród lasów i łąk, to nie tylko świetna rekreacja fizyczna, ale również doskonała odnowa psychiczna.

Mój koń
Jest to doskonały poradnik jeździecki przeznaczony dla wszystkich pasjonujących się jazdą konną. Książka składa się z 4 części :mój pierwszy koń, pielęgnacja i utrzymanie kuców i koni, pokazy, skoki przez przeszkody. Krótki zwarty tekst wraz z instruktażowymi ilustracjami wyjaśnią krok po kroku, jak postępować z koniem lub kucem.

Trener radzi
Z książki dowiedzieć się można wszystkiego o tym, jak postępować z końmi. Autor jest szkoleniowcem, sędzią jeździeckim, czynnie uprawia jazdę konną, specjalizując się w szkoleniu młodych koni i w "leczeniu" koni z problemami psychicznymi.

Ekwipunek jeździecki
Praktyczne pomysły dla miłośników jeździectwa o skromnych zasobach finansowych. Sposoby na wykonanie mniejszych i większych drobiazgów takich jak rękawice z kciukiem i małym palcem, zamszowe getry, czy wieszak na ogłowie wykonany z puszki po konserwach.

Konie arabskie
Album przedstawia trzy znaczące stadniny koni arabskich w Polsce. Autorka opisuje krótko historię i przedstawia charakterystykę każdej stadniny, a przede wszystkim przybliża ją Czytelnikowi na pięknych, artystycznych zdjęciach. Widać w nich zarówno umiłowanie koni, jak i szczególną wrażliwość na całą otaczającą przyrodę. Składające się na ten album fotografie to opowieść nie tylko o urodzie polskiego araba, lecz również o stadninach w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce, skąd pochodzą najbardziej cenione na świecie konie.

Moje konie, moi nauczyciele
Brak opisu

Harmonia jeźdzca i konia
Przez ponad połowę wieku Sally Swift była pionierką w nowej filozofii nauczania jazdy konnej opierającej się przede wszystkim na świadomości własnego ciała, jego równowadze oraz stosowaniu wzroku rozproszonego. Teraz jej metody zebrane w formie książki umożliwiają jeźdźcom i ich koniom uzyskanie harmonii we wspólnej pracy bez uczucia bólu i niewygody. Niezwykle dokładne ilustracje i fotografie nie stosowane nigdy wcześniej w książkach na temat jazdy konnej, bardzo trafnie tłumaczą anatomię i przedstawiają wyobrażenia, pomagając naszemu umysłowi i ciału w odnalezieniu nowego, wewnętrznego podejścia do jazdy konnej. Książka zarówno dla początkujących jak i tych zaliczających się do światowej klasy jeźdźców.

Rasy koni
Książka przeznaczona jest dla wszystkich przyjaciół koni. Jest ona ciekawym i zawierającym wiele informacji poradnikiem przydatnym zarówno dla zainteresowanego końmi nowicjusza, jak i dla fachowca oraz doświadczonego hodowcy. Podstawowe wiadomości na temat powstawania ras i typów budowy koni, szczegółowe opisy poszczególnych ras oraz przedstawienie nowoczesnych metod ich hodowli dają czytelnikowi niezbędną wiedzę.

Z myślą o koniu
"Z myślą o koniu" Marka Rashida specjalnie polecałbym tym, którzy mają, lub mieli do czynienia, z tzw. "trudnymi końmi". Mark zajmował się leczeniem problemów "trudnych koni" przez lata i to własńie te konie wiele go nauczyły - przede wszystkim pztrzenia na sprawy oczami konia i pojmowania świata "po końsku". Mark Rashid to jeden z tych trenerów, których nazywaja "zaklinaczami", lub jak kto woli, jeden z tych, którzy te zwierzęta znają i rozumieja. Wojciech Mickunas


  CHOMIKI
Chomiki
Gryzoń ten zaliczany jest do ulubionych zwierząt domowych. Najczęściej decydujemy się na zakup chomika syryjskiego, który wieczorem rozrabia, w dzień zaś śpi - co niewątpliwie trzeba wziąć pod uwagę. Chomik jest wprawdzie bardzo milutki, może jednak ugryźć, gdy mu się przeszkadza.

Chomik Opieka i wychowanie
Chomiki to najpopularniejsze małe zwierzątka chętnie hodowane w domach. Poradnik ten, niewielki, lecz pełen pozytecznych informacji i bogato ilustrowany, stanowi znakomity przewodnik po chomikowym świecie.


  ŻÓŁWIE
Żółw stepowy
Książka poświęcona pielęgnacji i hodowli żółwia stepowego. Tekst uzupełniają liczne rysunki i fotografie.

Żółw ozdobny - Beata Kisiel
Książka poświęcona pielęgnacji i hodowli żółwia ozdobnego. Tekst uzupełniają liczne rysunki i fotografie.

Żółw ozdobny - M. Rogner, H.-D. Philippen
Pielęgnowanie i utrzymanie, żywienie, leczenie, zimowanie, zakup tego zwierzęcia.Wskazówki dotyczące otrzymania przychówku, a także niezbędne informacje co do zapobiegania i leczenia chorób pomogą rozmnażać i utrzymać populację żółwi ozdobnych.

Żółwie ozdobne - Fritz Frohlich
W książce : wszystko co trzeba wiedzieć o żółwiu ozdobnym oraz o właściwej pielęgnacji i utrzymaniu- informacje praktyczne w tabelach. Zawiera także najbardziej ulubione gatunki.

Żółwie lądowe
Poradnik dla hodowców omawia zagadnienia pielęgnacji, choroby, rozmnażania, budowy i urządzania wybiegu. Zawiera charakterystykę gatunków, omówienie przepisów prawa dotyczących handlu i ochrony żółwi oraz opisuje miejsce żółwi w mitologii i kulturze.

Żółwie - Werner Ullrich
Kto chce hodować i pielęgnować żółwie, potrzebuje wiedzy na temat trybu życia tych zwierząt. Są one bardziej delikatne, niż nam się wydaje. W książce pokazujemy Państwu, na co należy zwracać uwagę, aby zapewnić żółwiowi właściwą opiekę.


  PAPUŻKI I INNE PTAKI
Żako
Omówione tematy: charakterystyka żako, zakup, transport, oswajanie, hodowla domowa, rozmnażanie, żywienie, choroby żako.

Duże papugi
Są dziedziny, w których nie wolno nam się uczyć na błędach. Jedną z nich jest hodowla zwierząt. W niniejszej książce znajdziemy podstawowe informacje o naszych skrzydlatych pupilach, a także opisy losów niektórych ptaków zaprzyjaźnionych z człowiekiem.

Ptaki w domu
W książce tej przekazuję podstawowy zasób wiedzy, który pozwoli uniknąć błędów, za które płacą właściciele, jak i ich ptak. Tyle tylko, że hodowca płaci pieniędzmi, które może znowu zarobić, a ptaki - zdrowiem lub życiem, którego odzyskać nie zdołają.

Ptaki ozdobne
Poradnik zawiera wskazówki i rady dotyczące hodowli ptaków ozdobnych. Podane w niej wiadomości prezentowane są w przystępnej i atrakcyjnej formie uzupełniają je liczne barwne i czarno-białe ilustracje. Książka dla hobbistów przyrodników, a także wszystkich, których cieszy piękno otaczającego świata.

Ptaki wokół domu
Jak zachęcić ptaki do osiedlania się, portrety częściej spotykanych ptaków, dokarmianie ptaków, życie ptaków w różnych porach roku.

Encyklopedia kieszonkowa. Ptaki
Seria kieszonkowych poradników podręcznego formatu pomocnych przy poznawaniu i rozpoznawaniu poszczególnych gatunków zwierząt, roślin, grzybów i minerałów. system barw rozpoznawczych oraz symboli ułatwia korzystanie z przewodników podczas wyjazdów na łono natury. Książki bogato ilustrowane fotografiami okazów w ich naturalnym środowisku.

Rzadkie ptaki polskie
Album prezentuje najrzadsze gatunki polskich ptaków. Liczne kolorowe rysunki i bogate opisy pozwolą poznać te ptaki dokładniej.

Ptaki Europy. Przewodnik obserwatora i wskazówki do identyfikacji
Przewodnik obserwatora ptaków, wskazówki do identyfikacji różnych gatunków. Książka zawiera ponad 500 barwnych zdjęć ptaków. Miłośnicy znajdą tu również wskazówki jak fotografować ptaki, jak je przyciągnąć do ogrodu i czym je dokarmiać.

Ptaki. Minikompendium
Ptaki z całego świata miniące się kolorami i skromnie ubarwione. Barwne i realistyczne rysunki, mapy zasięgu pokazujące, w których częściach świata dany gatunek występuje. Opis każdego gatunku zawiera informacje o środowisku, wielkości, wygladzie, pożywieniu i zwyczajach.

Ptaki w ogrodzie
Ten praktyczny poradnik sprawi, że obserwacja naszych skrzydlatych towarzyszy stanie się dla nas hobby. Oprócz opisu 35 gatunków dowiemy się, jak urządzić ogród, aby zachęcić ptaki do założenia w nim własnego domu. Ponadto znajdziemy tu wiele rad dotyczących obserwacji ptaków, a także praktyczne wskazówki począwszy od budowy skrzynek lęgowych, a skończywszy na opiece nad osieroconym pisklęciem.

Ptaki nadmorskie Tom 36
Praktyczny przewodnik pozwalający na szybkie i bezbłędneoznaczanie ptaków nadmorskich.Z powodzeniem można go zabrać na spacer lub na wycieczkę.Na doskonałych, barwnych zdjęciach przedstawia typowe gatunki ptaków w różnych szatach. Zawiera ponadto krótki opis gatunku oraz ciekawsze informacje o występowaniu i sposobie życia.


  KRÓLICZKI
Królik miniaturowy. Opieka i wychowanie
Króliki miniaturowe zyskują coraz większą popularność w roli naszych domowych pupilków. Ten praktyczny, pięknie ilustrowany poradnik przyda się każdemu, kto pragnie poznać bliżej urocze, wesołe stworzenia, jakimi są króliki w wersji mini.

Przydomowy chów królików
Zwyczaje królików, prawidłowe utrzymanie królików, żywienie, rasy i typy króloków, rozród i hodowla, choroby.


  AKWARYSTYKA
Akwarystyka słodkowodna
Ta bogato ilustrowana książka przedstawia współczesną akwarystykę słodkowodną w sposób możliwie wyczerpujący, uwzględniając najnowsze opinie na temat założeń i metod prowadzenia akwarium. Czytelnik znajdzie tu szeroki wybór ryb i roślin wodnych, opisanych i zilustrowanych.

Akwarystyka - poradnik
Znajdziemy tu szczegółowy przegląd ryb - omówienie ich wielkości, zwyczajów, diety i fizycznych wymagań. W następnej kolejności Czytelnik powinien dokonać wyboru ryb i odpowiedniego akwarium, które będzie im odpowiadało. Książka podaje szczegóły dotyczące podstaw planowania akwarium, wyboru właściwego sprzętu i wystroju. Omówione jest urządzanie, zarybianie i utrzymanie akwariów, z uwzględnieniem takich zagadnień, jak awaria sprzętu i choroby ryb. Kolejny dział poświęcony jest rozmnażaniu ryb. Książka zawiera ilustrowany przewodnik po głównych grupach akwariowych ryb słodkowodnych, wody słonawej i morskiej.

Tropikalne akwarium
Przystępnie napisany, bogato ilustrowany poradnik z praktycznymi radami, kolorowymi fotografiami oraz ilustracjami dotyczącymi: zakładania akwarium, doboru ryb, pielęgnacji, karmienia, chorób, hodowli ryb. Fotografie ponad 50 najpopularniejszych gatunków ryb najodpowiedniejszych dla początkującego akwarysty.

Ryby żyworodne w akwarium
Książka poświęcona pielęgnacji i hodowli rybek żyworodnych akwariowych. Tekst uzupełniają liczne rysunki i fotografie.

Jak założyć i pielęgnować akwarium
Piękne akwarium jest nie tylko dekoracją pomieszczenia. Daje możliwość oderwania się od zdominowanego przez technikę świata. Książka odpowiada na najważniejsze pytania i problemy praktyczne, z którymi mogą się zetknąć początkujący akwaryści, umożliwiając poprawne założenie i pielęgnowanie akwarium.

Egzotyczne ryby w akwarium
Ponad 300 barwnych ilustracji, 235 haseł, obejmujących 300 gatunków ryb z wód słodkich i morskich, katalog roślin słodkowodnych, dokładne wyjaśnienie wszystkich aspektów urządzania akwarium i opieki nad nim, informacje dotyczące karmienia i rozmnażania ryb oraz rozpoznawania i leczenia ich chorób, wszystko, czego potrzebuje entuzjasta akwarystyki, w jednym kolorowym tomie.

Akwarium - Peter Stadelmann
Peter Stadelmann, ekspert akwarystyki, wyjaśnia zasady urządzania i opieki nad akwarium. Podaje dokładne instrukcje oraz specjalne wskazówki dla początkujących jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Opracował też zasady natychmiastowej pomocy w przypadku awarii akwarium. Książka zawiera 40 barwnych fotografii i 30 rysunków obrazujących cudowny świat akwarium.

Akwarium - Sarah Mlynkowski
Allison z niecierpliwością czeka, ąż wprowadzą się do niej dwie współlokatorki, lecz wkrótce uświadamia sobie, że we wspólnym mieszkaniu żyje się jak w akwarium. Nie ma chwili samotności. Kiedy na skutek pożaru konieczny jest kosztowny remont mieszkania, trzy kobiety muszą połączyć swe siły i wspólnie zarobić pieniądze... Nie ma już mowy o zachowaniu dystynsu.

Poradnik dla dzieci. Moje hobby. Akwarium
W książce znajdziesz ważne wskazówki dotyczące urządzenia akwarium. Wspaniałe zdjęcia i rysunki wskażą ci wszystko, na co musisz zwrócić uwagę. Uzyskasz z niej informacje na temat :- akwarium i jego wyposażenia- miejsca ustawienia i sposobu zakładania akwarium- pokarmu i wody- biologii ryb.

Tropikalne akwarium słodkowodne
Jeśli po raz pierwszy w życiu zakładasz akwarium, ten poradnik jest dla ciebie. Fotografie i rysunki z wyjaśnieniami przeprowadzą cię krok po kroku przez wszystkie etapy i w logiczny sposób wyjaśnią działanie sprzętu, wytłumaczą do czego jest on potrzebny, jak go zainstalować i jak się nim posługiwać.

Akwariowe ryby morskie. Przewodnik
Ryby raf koralowych należą do najpiękniejszych stworzeń na Ziemi. Czy trudno je hodować w domowym akwarium? Ten pełen kolorowych ilustracji przewodnik podpowiada, jak założyć akwarium i odsłania tajniki wyboru najodpowiedniejszych gatunków.

Ryby akwariowe od A do Z
Poręczny poradnik pomocny przy oznaczaniu, wyborze i zakupie ryb, z ponad 400 znakomitymi kolorowymi zdjęciami.

Ryby akwariowe słodkowodne i morskie
Jak wybrać idealną gromadkę ryb do akwarium? Jak zrozumieć naturę i zachowanie tych stworzeń? Dzięki temu nieocenionemu poradnikowi, opisującemu ponad 400 gatunków słodkowodnych i morskich ryb odkryjesz fascynujący podwodny świat. Podstawowe cechy charakterystyczne każdego gatunku, jego pochodzenie, fizjologia i wymogi pielęgnacyjne przedstawiono w praktycznej i przejrzystej formie. Każde hasło zawiera informacje o podstawowych wymogach środowiskowych, zwyczajach żywieniowych i współżyciu z innymi rybami.

Ryby akwariowe - Mauro Mariani
Barwne fotografie i opisy ponad 100 gatunków ryb akwariowych, porady dotyczące żywienia i hodowli każdego gatunku, szczegółowe instrukcje dotyczące zakładania i prowadzenia akwarium. Książka uwzględnia akwaria słodkowodne oraz morskie.

Ryby i akwaria. Encyklopedia Larousse
Encyklopedia wyjaśnia, jak założyć i pielęgnować akwarium słodkowodne lub morskie. Zawiera informacje na temat: rodzajów akwariów, planowania i zakładania akwarium, życia w akwarium, oraz rozpoznawania gatunków. Encyklopedia jest bogato ilustrowana.

Atlas ryb akwariowych. Ponad 750 gatunków ryb
W Atlasie przedstawiono zdumiewającą różnorodność i piękno zarówno najbardziej znanych słodkowodnych ryb akwariowych, jak i rzadko spotykanych okazów. Jest to podstawowy leksykon każdego akwarysty, ponad 750 gatunków, wspaniałe ilustracje i fachowe opisy, wskazówki do rozpoznania pokrewnych gatunków na podstawie różnic w wyglądzie, ponad 1000 barwnych fotografii.

Atlas ryb akwariowych
Praktyczny przewodnik zawierający wszystko, co dotyczy zaprojektowania i założenia pięknego akwarium.

Akwaria roślinne w stylu holenderskim
Akwarium roślinne w stylu holenderskim charakteryzuje się zazwyczaj niebywałym przepychem i bogactwem różnorodnych gatunków roślin wodnych, które sadzone są według przemyślanych zasad. Pełnią one główną i pierwszoplanową rolę. Jednocześnie hodowane w akwarium gatunki ryb lub inne zwierzęta, stanowią jedynie element uzupełniający całokształt kompozycji, odgrywając tym samym rolę drugorzędną.

Rośliny akwariowe. Przewodnik
Rośliny akwariowe nie są jedynie dekoracją, stanowią integralną część środowiska, w którym wraz z rybami tworzą naturalny zrównoważony system. Jakie wybrać gatunki? Jak je prawidłowo pielęgnować? Niniejszy kolorowy przewodnik pełen jest cennych praktycznych porad, ponadto zawiera szczegółowe opisy ponad 60 gatunków słodkowodnych roślin.

Rośliny akwariowe
Zwięźle napisany podręcznik dla wszystkich, którzy pragną założyć akwarium roślinne. Duża ilość fotografii oraz ilustracji poglądowych pozwala dokładniej zrozumieć wiele procesów fizycznych, chemicznych i biologicznych zachodzących w akwarium. W pierwszej części książki autor skupia się na zagadnieniach ogólnych dotyczących uprawy roślin w akwarium, opisując problemy nawożenia, oświetlenia, zarybienia itp. Druga część książki zawiera encyklopedyczne opisy najpopularniejszych roślin akwariowych. Ta książka to znakomity poradnik dla początkujących i średnio zaawansowanych akwarystów.


  INNE ZWIERZĘTA
Świnka morska. Nasze zwierzęta
Książeczka ta zawiera niezbędne informacje i porady, które pozwolą nam zapewnić świnkom odpowiednie warunki życia i dobre samopoczucie.

Myszoskoczki
Zabawne i ruchliwe myszoskoczki zdobywają coraz więcej miłośników. Nie trzymajmy ich jednak nigdy pojedyńczo, ponieważ samotność dla tych towarzyskich zwierząt oznacza udrękę. W książce pokazano, na co należy zwracać uwagę, aby nasze myszoskoczki czuły się dobrze każdego dnia.

Szynszyle. Hodowla i użytkowanie
Brak opisu

Amatorska hodowla gadów
Celem tej książki jest przybliżenie Czytelnikom fascynującego świata gadów oraz pokazanie, że stworzenie zwierzętom optymalnych warunków nie jest aż tak trudne, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Czytelnik znajdzie tu dokładnie omówione zasady budowy i wyposażenia terrarium, bezpiecznego obchodzenia się ze zwierzętami, prawidłowego żywienia, warunków rozrodu, odchowu młodych, zimowania, profilaktyki chorób, nazewnictwa.

Mój przyjaciel szczur
Poradnik omawia zasady opieki nad szczurem hodowlanym oraz formy bezpiecznej zabawy z tym zwierzęciem.

Encyklopedia terrarystyki
"Encyklopedia terrarystyki" opisuje nie tylko zasady hodowli gadów i płazów, ale daje szczególnie bogatą informację w tym zakresie o stawonogach ? owadach i pająkach. Autor nie poprzestał na powierzchownym przedstawieniu zestawu możliwie największej liczby gatunków, lecz dał pełniejszy opis najczęściej spotykanych w terrarystyce gatunków, poczynając od zakupu zwierząt, na rozmnażaniu kończąc. Encyklopedia terrarystyki niewątpliwie jest kopalnią wiedzy tak dla początkujących jak i doświadczonych hodowców...

Zwierzęta w naszym domu
Przegląd domowych ulubieńców, rzeczowe opisy każdego gatunku sugerują właściwy sposób opiekowania sie pupilem.

Jak nazwać naszego zwierzaka?
W książce znajdziesz 1800 fajnych imion dla swoich pupili. Aby ułatwić wybór, zostały ułożone tematycznie i alfabetycznie, a także według płci zwierzaka.

  SPONSORZY

  SZUKAJ KSIĄŻKI
qaoslp3księgarnia
Szukaj książki   

  LINKI GOOGLE  OPCJE SERWISU
  Strona główna
  Dodaj do ulubionych
  Ustaw jako startową
  Poleć nas

  LINKI ZWIERZĘCE
  Nasz pies
  Koty
  Psy
  Zdjęcia zwierząt
  Psy Pieski

  POLECANE

  LICZNIK WIZYT


www.zwierzetafoto.za.pl
Hosting by za.pl